Om Elagent Stockholm AB

Vi är ett auktoriserat elinstallationsföretag som grundades 1992 och idag sysselsätter 18 erfarna elektriker. Vår verksamhet ligger i Gröndal, strax sydväst om Stockholms innerstad, vilket ger oss ett strategiskt läge nära E4:an och Södra länken.

Hos oss kan du få hjälp med alla typer av entreprenader, från kraftinstallationer till styr- och reglerinstallationer. Vi utför projektplanering, installation och driftsättning av alla typer av elanläggningar, och våra kunder omfattar privatpersoner, bostadsrättsföreningar och företag inom olika verksamhetsområden. Läs mer om våra tjänster här.

Vår strävan är att du som kund ska känna full belåtenhet med utfört arbete och att du alltid får det du beställer. Vi är stolta över vår breda kunskap och långa erfarenhet, och vi lägger stor vikt vid att ha en rolig vardag, en trygg arbetsplats och ett utvecklande arbete.

Vi är Elagent

Niklas Andersson
VD

Niklas@elagent.com

Leo
Montör

Leo@elagent.com

Christer Hallberg
Montör

Christer@elagent.com

Jesper Fallqvist
Montör

Jesper@elagent.com

Mikael Johanesson
Montör

Mikael@elagent.com

Urban Aspelin
Vice VD

Urban@elagent.com

Daniel Skierka
Montör

Daniel@elagent.com

Pavel M
Montör, Webbmaster

Pavel@elagent.com

Oscar Johansson
Montör, programmerare

Oscar@elagent.com

Marcus Berggren
Arbetsledning

Marcus@elagent.com

Leonard Henriksson
Montör

Leonard@elagent.com

Ale Dotzsky
Montör

Ale@elagent.com

Thord Radberg
Montör

Thord@elagent.com

Sandra Westher
Apparatskåpsbyggnation

Sandra@elagent.com

Patrik Westher
Projektledning

Patrik@elagent.com

Taha Bazeen
Montör

Taha@elagent.com

Gabriel Carlsson
Montör

Gabriel@elagent.com